5 najlepszych aplikacji do PS3 [CFW]

PS3 ma już swoje lata i ja sam, mimo iż kupiłem sporo gier cyfrowo i pudełkowo, niedawno skusiłem się na CFW (przeróbkę). Dlaczego? Dla samej wygody. Mam na jednym systemie gry z kilku konsol wgrane na dysk. Nie namawiam do przerobienia konsoli, natomiast jeśli już się zdecydujesz, to wiedz, że zyskasz choćby i sporo wygody. Polecam tutaj aplikacje, które ułatwią Ci codzienne użytkowanie konsoli. Poniżej więc 5 najciekawszych moim zdaniem programów do PS3.

Movian (wcześniej znane jako Showtime Media Center)
Program po instalacji wyświetla się w menu XMB „Usługi TV/wideo”, co dla mnie już jest plusem, że nie psuje widoku gier.
Jest to bardzo dobry odtwarzacz plików wideo/audio, który odpala bezpośrednio pliki MKV (Full HD) w locie, poza tym MOV, AVI, MP4, czy M2TS. Wcześniej trzeba było poświęcić sporo czasu na odpowiednią konwersję, a teraz wystarczy, że podepniemy dysk z filmami (może być NTFS!) i można oglądać. Dodatkowo program wczytuje okładkę, krótki opis, czy średnią ocen według IMDb. Ponadto możemy zainstalować wtyczkę od odpalenia YouTube. Ja używam programu do przenoszenia plików z dysku NTFS. Wklejam ficzery ze strony:

– Playback of video (mkv, mpg, mp4, divx, etc.) and audio files
– .srt, txt and .sub (Microdvd) subtitles support
– Per-file and per-folder settings
– Javascript plugins
– Unified search
– View photos and images in slideshow mode
– Live TV streaming from Tvheadend
– Icecast/Shoutcast radio streaming
– Navi-X, YouTube, Opensubtitles integration
– FTP Server, NTFS support, Temperature monitor
– FTP client support (Stream content directly from FTP servers)
– Custom background (via plugin)
– Support for BIG5 character encoding, On Screen Keyboard layouts

Główne menu programu.
Pluginy…
Ale że program wczytuje okładki, opis i sceeny? Wow.

Download – pobierz

PS3 GamePad Test
Malutki programik do testowania pada. Możemy sprawdzić, czy pad posiada żyroskop – podróby często nie posiadają, więc już mamy łatwiej w „identyfikacji” oryginału. A czy działają wibracje, czy analogi dryfują? Wszystko jest do sprawdzenia w tym malutkim programiku. Klawiszologia:
L3 + R3 = aktywacja lekkich wibracji
L3 + R2 = steruj większymi wibracjami za pomocą R2.
Niestety nie mogłem zrobić screena, ponieważ konsola się zwieszała. Polecam, jeśli masz pełno padów i chcesz je szybko przetestować.

Ikonka z XMB.
Wartości Z i G to żyroskop. Jeżeli wynosi 0 to masz podróbę.

Download – pobierz

Artemis PS3
Narzędzie do cheatowania. Brakuje mi dziś kodów w gazecie, gdzie kombinacją klawiszy, mogliśmy mieć 1,000,000$ w jakiejś tam grze. Dzisiaj te cheaty przeszły w formie płatnych DLC… ale nie chcę tu boomerować. Jak używać programiku?
– uruchom program z menu XMB
– wybierz „cheats” z menu, trójkątem przełączasz się między widokiem wszystkich cheatów, a gier, które posiadasz (często nie wyświetla wszystkich i i tak trza szukać ręcznie)
– zaznacz dany kod za pomocą „x”
– wyjdź do menu głównego, wciskając „o” i wybierz „start game”, powinieneś usłyszeć piknięcie
– odpal grę, najlepiej do momentu gry właściwej
– wciśnij na padzie logo PS, wracając do XMB i przytrzymaj Start, będzie monit o cheatach w prawym rogu ekranu, wróć do gry wciskając „PS”
– ciesz się kodem 🙂
– jeżeli chcesz wyłączyć kod, to powróć do XMB i przytrzymaj Select
– w opcjach programu, możesz zaktualizować bazę kodów

Menu główne.
Trochę tych kodów jest…
Wybór gier, możesz przełączać „trójkątem”. Program obsługuje ponad 2000 gier…

Download – pobierz

PKGi PS3
Programik instaluje się w zakładce „Sieć” w menu XMB. Co takiego robi? Jest to takie PlayStation Store, tyle że gierki pobieramy za darmo… Dla testowania gier jak najbardziej. Są tu i demówki, pełniaki, motywy, ikonki… jest tego pełno i to z różnych regionów! Obsługa? Banalna, wybierz grę, dodaj do listy pobierania, zresetuj konsolę i wówczas gra będzie się pobierała. Paczka z grą ląduje do menu XMB „Menadżer Paczek”. Chociaż wydaje mi się, że program domyślnie nie ma listy do pobierania wszystkiego, a tylko homebrew, więc listę musisz szukać we własnym zakresie.

19296 rzeczy na wyciągnięciu ręki…
DLC? Też są.
Dziwi mnie, że to nie pobiera stuffu od razu, tylko trzeba uruchamiać konsolę ponownie…

Download – pobierz

multiMAN
Kombajn, absolutny must-have jeśli masz wgrane CFW. Mamy tu np. menadżer plików, który wyglądem przypomina Windowsa. Możemy też zgrywać nasze płytowe gry do formatu ISO, czy folderu JB. Przydatne, jeśli nie chce nam się schylać i szukać na półce – czemu nie? Całość odpala w tle serwer ftp, więc możemy za pomocą np. Total Commandera, grzebać po plikach konsoli. Aplikacja obowiązkowa.

Menadżer plików.
Wybór gier z folderu retro.
Klawiszem R2 zmieniamy wygląd programu.

Download – pobierz

To tyle. Jeżeli chcesz odpalić np. Super Mario z Pegasusa na PS3, to zainteresuj się programikiem Retroarch. Instalację szukaj we własnym zakresie… wszak miałem wybrać TOP5 programów, a nie TOP6:). Dodam że Retroarch na PS3 jest bardzo prosty w obsłudze, z reguły wystarczy utworzyć folder NES, czy SNES w podfolderze ROMS na dysku konsoli i tam wrzucić gry.
Konsola po wgraniu CFW – to idealny sprzęt do retro-gier z NESa, SNESa, automatów Arcade, czy właśnie PSX, PS2. Sony usunęło możliwość odpalenia gier z PS2, natomiast hakerzy to przywrócili. Co jeszcze ciekawe, to konsolka ma wyjście HDMI dla nowych TV, jak i AV, dla zwykłych kineskopowców. Żadna późniejsza, ani wcześniejsza konsola Sony nie ma dwóch wyjść, więc moim zdaniem warto zostawić sobie PS3, jako konsolkę do gier PSX/PS2/PS3, czy nawet PSP i dokupić PS5, do gier z PS4/PS5. No i kolejny plus, który przemawia do mnie za posiadaniem PS3, to napęd CD, który odpala płyty Audio. Możemy słuchać muzy, czy zgrywać na dysk konsoli… Nie ma tego w PS4, czy PS5! Tak więc – każdy fan PlayStation, powinien posiadać PS3:)

Kliknij by ocenić:
[głosów: 6 średnia: 5]

4 odpowiedzi:

    • Zawsze mi się podobał wygląd tych wszystkich programików na złamanych konsolkach, czy to do wgrywania i odpalania gierek, czy jakieś inne homebrew, których była masa. Takie surowe, bez fajerwerków dla casuali, wręcz amatorskie retro UI ale spełniające swoje zadanie. Był klimat. Na PSP miałem nawet jakiś prosty programik do scrobblowania muzyki na last fm i działało to bez zarzutu, chociaż już nawet nie pamiętam jak to się odbywało. Fajna sprawa bo PSP po tym jak się na nim nagrałem w gry służyło mi potem jako odtwarzacz muzyki. Ależ to była pięknie wykonana konsolka. Miałem model 2000, ten środkowy, wydany po premierowej wersji OLED. Premium jak nic. Potem wyszło jeszcze 3000 i już były jakieś oszczędności w materiałach wykończeniowych, tak czytałem. Kupiłem ją ze względu na Crisis Core, bo FF7 to moja ulubiona gra. Ale oprócz CC przeszedłem masę innych gier, do tego emulacja staroci 8 i 16 bit. Napęd ani razu nie użyty bo wszystko szło na kartę 8gb, (hehe). Mało to było jak na gry z PSP i trzeba było co chwilę podłączać do kompa i coś kasować i wgrywać nowego. A, że miałem USB 1 w blaszaku to długo to trwało. I te karty drogie były. W sumie to był największy minus psp.
      Pamiętam jak pojawiło się nowe CFW i postanowiłem je wgrać, stresik był i mokre ręce, żeby wszystko poszło zgodnie z poradnikiem odpalonym na monitorze, i żeby z konsoli za 1000zł nie zrobił się przycisk do papieru, bo czytałem o akcjach, że konsola się brickowała. Trochę tam było kombinowania. Tu wgraj to, włącz tak i tak, naciśnij to i tamto, poczekaj na coś itp. Ale wszystko skończyło się dobrze. Wspomnień czar.

Dodaj komentarz